Uczniowie „Mechanika” na praktykach w angielskich przedsiębiorstwach

Dodano: 12 maja 2019

Practice makes perfect.

Właśnie minął pierwszy tydzień miesięcznych praktyk w Bristolu. Uczniowie w zawodzie technik budownictwa wykazali się doskonałą wiedzą z podstaw wykonywania prac remontowych i wykończenia wnętrz oraz uczestniczyli w pracach ziemnych i odnawianiu elewacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Uczniowie w zawodzie technik pojazdów samochodowych aktywnie włączyli się w prace przy wymianie sprzęgła, opon, a w uszkodzonym silniku zdemontowali głowicę. W jednym z autoserwisów nasi praktykanci próbują poradzić sobie z ambitnym wyzwaniem, jakim jest odrestaurowanie elementów zawieszenia amerykańskiej legendy Camaro SS z 1969 roku. Wspiera ich w tym zadaniu grupa techników mechaników przygotowując blok silnika do montażu.

Uczniowie w zawodzie technik geodeta tworzą dokumentację geodezyjną przy użyciu programu do projektowania komputerowego CAD.

Podczas realizacji europejskiego projektu „Praktyka czyni mistrza” uczniowie Technikum Mechaniczno-Budowlanego doskonalą swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Wszystkie prace przebiegają pod czujnym okiem opiekunów praktyk ze szczególnym zachowaniem przepisów bhp i przeciwpożarowych.
mgr Aldona Skiba
mgr inż. Jarosław Chlastacz