Uczniowie Mechanika na praktykach zawodowych w Bristolu (Anglia)

Dodano: 7 maja 2018

W minioną sobotę – 5 maja 2018 r, 16-osobowa grupa młodzieży wraz z dwoma opiekunami mgr Dagmarą Wiankowską i mgr inż. Damianem Pawlikowskim poleciała do Bristolu, do Anglii, aby realizować 4-tygodniowe praktyki zawodowe, u angielskich przedsiębiorców, w ramach projektu „ PRAKTYKA CZYNI MISTRZA”.

FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb

Uczniowie naszej szkoły o godz. 16:15 wyruszyli autobusem spod budynku „Mechanika” do lotniska w Pyrzowicach-Katowicach , aby o godz. 20:20 wylecieć do Bristolu. Na miejscu w godzinach późno wieczornych i nocnych każdy z uczestników został przewieziony do swojego miejsca zakwaterowania tzw. hosta – u rodzin goszczących.

„Podczas pierwszego dnia w Bristolu, skorzystaliśmy z wolnego niedzielnego popołudnia, przeszliśmy się ulicami centrum miasta, zapoznaliśmy się z komunikacją miejską i obyczajami Brytyjczyków. Pogoda dopisuje – pełne słońce i 24°C – czego chcieć więcej! Zapowiada się ekscytujący miesiąc!” – tak relacjonuje pierwsze wrażenie jedna z uczestniczek projektu Iza Popiołek.

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich i jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

mgr inż. Damian Pawlikowski – koordynator projektu
mgr Dagmara Wiankowska