Uczniowie Mechanika w projekcie „Tradycyjny sad”

Dodano: 21 czerwca 2018

Realizacja ogólnopolskiego projektu „Tradycyjny sad” dobiega końca. Projekt organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

Zespół „Sad bliżej nas” z klasy II LMA pracował w tym roku szkolnym nad projektem i promocją szkolnego mini sadu. Opracowany przez nas projekt został wysoko oceniony (zajęliśmy miejsce w pierwszej dziesiątce wśród kilkuset drużyn w Polsce) co zmobilizowało nas do dalszej pracy. Do prac przygotowawczych włączyli się nasi koledzy i koleżanki z innych klas oraz nauczyciele, w tym nauczyciele emeryci- za co bardzo dziękujemy.

Dzięki promocji sadu wśród rodziców w czasie wywiadówki szkolnej otrzymaliśmy pomoc m.in. w postaci sadzonek roślin towarzyszących. Stare odmiany drzew zamówiliśmy w Końskowoli – są to następujące odmiany- Kosztela,  Kronselska, Oliwka żółta, ‘James Grieve’, Cesarz Wilhelm, Królowa Renet.

Zachęcamy wszystkich do posadzenia swoich drzew starych odmian oraz udziału w ogólnopolskiej inicjatywie tworzenia mapy pomologicznej starych odmian pod egidą PAN z Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

http://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=por
http://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=mapa

Zespół Tradycyjny Sad
mgr Beata Jabłońska

Uwaga!

Patronat medialny