Uczniowie Mechanika zbierają potrzebne rzeczy dla bezdomnych

Dodano: 14 listopada 2019

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zaangażowali się w akcję zbierania najpotrzebniejszych rzeczy dla osób przebywających w radomszczańskim schronisku dla bezdomnych.

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariusza zbierają takie rzeczy jak kołdry, koce, pościele, obuwie, ręczniki. Oczywiście nie jest to zamknięty katalog, bo przydać się może bardzo wiele innych przedmiotów.

Jak mówią uczniowie, chodzi o to, aby podczas zbliżającej się zimy oraz świąt pomyśleć o ludziach, którym los nie przysporzył zbyt wiele szczęścia. Zapewnienie takich podstawowych rzeczy jak kołdra, koc czy ciepła kurtka może sprawić, że choć w małym stopniu uda się polepszyć egzystencję ludzi bezdomnych.

Osoby chcące wesprzeć akcję, mogą składać dary w świetlicy szkolnej. Po zakończeniu zbiórki zebrane rzeczy zostaną przekazane do Stowarzyszenia Pomocy Panaceum, które prowadzi schronisko dla bezdomnych w Radomsku.