Uczniowie technikum na targach w Kielcach

Dodano: 26 marca 2015

18.03.2015 uczniowie klas: 1TS, 1 TA, 2TME, 2zem, (najlepsi uczniowie klas 1 TS i TA w nagrodę za dobre wyniki w nauce uczestniczyli w wycieczce nieodpłatnie)

uczestniczyli w wycieczce na TARGI KIELCE , na których zwiedzali:
Salon Technologii Obróbki Metali (STOM 2015):
Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Targi Obróbki Blach STOM–BLECH, Targi Laserów Przemysłowych i Technologii Laserowych STOM-LASER, Targi SPAWALNICTWO i Targi Wirtualizacji Procesów WirtoProcesy

Uczniowie obejrzeli wiele stoisk prezentujących obrabiarki sterowane numerycznie, maszyny i automaty do gięcia blach i rur.
Szeroko prezentowane były urządzenia i automaty spawalnicze.
Oglądali nowoczesne technologie cięcia rur i blach – w tym również cięcia plazmowego. W ramach pokazu cięcia plazmowego został wykonany napis „MECHANIK RADOMSKO”

Można było również zobaczyć ciekawe rozwiązania dotyczące technologii oczyszczania powietrza, zabezpieczeń antykorozyjnych, pomiarów warsztatowych.

w ramach piątej edycja Dni Druku 3D uczestniczyło Ok. 50 firm , które prezentowały ponad 100 drukarek 3D, od typowo amatorskich do bardzo profesjonalnych wykorzystujących do druku kompozyty metali.

kielce2
kielce3