Uczniowie technikum po raz drugi na zajęciach na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej

Dodano: 21 marca 2019

W piątek 15 marca uczniowie klas I i III technikum budowlanego oraz II technikum energetyki odnawialnej po raz kolejny wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez wykładowców Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej.
Dla grupy z klasy pierwszej była to kontynuacja styczniowych zajęć (wówczas przygotowane zostały próbki), polegająca na badaniu wytrzymałości betonu na ściskanie oraz określeniu jego klasy wytrzymałości.
Pozostali uczniowie skupili się na zagadnieniach z fizyki budowli: zasadach wymiany ciepła w budynku i rozkładu temperatur w ścianie oraz działania i zastosowania kamery termowizyjnej w budownictwie. Dodatkową atrakcją była obserwacja rozkładu temperatur na powierzchni ciała człowieka – w grupie nie stwierdzono przypadków oziębłości 🙂
Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy w ramach współpracy z „budownictwem” będą równie udane jak ten.

mgr inż. Anna Roksela, mgr Edyta Łyp