Uczniowie z naszego powiatu na debacie

Dodano: 29 października 2014

Pierwsze spotkanie młodzieży województwa łódzkiego odbyło się 27 października w Łodzi z inicjatywy Marszałka Województwa łódzkiego Witolda Stępnia.  Młodzież naszego powiatu reprezentowali uczniowie Klubu Młodego Samorządowca z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 , I LO, II LO i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie Anny Mroczek – dyrektora Regionalnego  Centrum Polityki  Społecznej w Łodzi. Na temat dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego mówił senator RP p. Ryszard Bonisławski wspominając min. o Kobielach Wielkich i W.S. Reymoncie. Uczniowie pracowali w grupach, gdzie debatowano na temat przedsiębiorczości młodzieży, aktywności społecznej i promocji województwa łódzkiego w dziedzinie turystyki, sportu i rekreacji. Młodzież wykazywała dużą aktywność, a organizatorzy byli pod wrażeniem nowatorskich pomysłów uczestników spotkania, a przede wszystkim dużej aktywności debatujących. Spotkanie z trudnością dobiegło końca, gdyż młodzież była niezwykle zainteresowana poruszaną tematyką. Organizatorzy podkreślali jak ważny jest głos młodego pokolenia w sprawach  dotyczących naszego regionu, ale też zachęcali uczniów do podejmowania wszelkich inicjatyw  i przedsięwzięć społecznych.

Klub Młodego Samorządowca
Anna Grot