Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali absolwenci- Dagmara Grabowska

Dodano: 5 maja 2021

Dagmara Grabowska jest budowlańcem w żeńskim wydaniu Mechanika. W naszej szkole ukończyła z wyróżnieniem klasę technik budownictwa, a później studia o tym samym kierunku.

Obecnie od 3 lat pracuje w Wydziale Budownictwa i Architektury Starostwa Powiatowego w Radomsku. Jako podinspektor zajmuje się wydawaniem pozwoleń na budowę, kontrolą projektów budowlanych pod względem ich zgodności z przepisami, przygotowuje różnorodne pisma urzędowe i decyzje.

Jest zadowolona z pracy i spełniona zawodowo. A zawdzięcza to przede wszystkim sobie – sama dokonała wyboru szkoły, który okazał się dla niej jednym z lepszych w życiu. Twierdzi, że praca także sprawia radość. Każde miłe słowo usłyszane od interesanta, który chce spełnić swoje marzenie o nowym domu, powoduje, że chętniej do niej wraca.

Z czasów Mechanika najlepiej wspomina oczywiście swoją ukochaną klasę, w której było 30 chłopaków i 3 dziewczyny. W tym składzie czuły się one wyjątkowo i zawsze mogły liczyć na pomoc męskiego grona.  Praktyki na budowie, wycieczki szkolne to był nie tylko czas zdobywania wiedzy i umiejętności, ale też okres pełen wrażeń i miłych wspomnień.

Anna Bałut