Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali Absolwenci – Kamil Morawiec

Dodano: 17 maja 2021

W galerii Wielkich Mechaników nie mogło zabraknąć Kamila Morawca. Kształcił się w klasie technik geodeta i był jej najlepszym uczniem. Corocznie otrzymywał świadectwa z wyróżnieniem, świetnie zdał maturę i egzamin zawodowy, SIMP przyznało mu tytuł Technika Absolwenta Roku i był również Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Po maturze ostatecznie zrezygnował z ulubionej geodezji  na rzecz  prestiżowej, jedynej takiej w Polsce, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, kształcącej kadrę oficerską. Selekcja była duża, a rekrutacja składała się z kilku etapów – wśród nich także egzamin sprawnościowy i testy psychologiczne. Dzisiaj jest już inżynierem w swojej branży,  w stopniu młodszego kapitana PSP.  Planuje kontynuować naukę, aby zostać magistrem inżynierem pożarnictwa.

W czasie studiów, oprócz nauki angażował się w prace  Samorządu Studenckiego SGSP, który następnie reprezentował jako Członek Prezydium Komisji Uczelni Mundurowych na szczeblu krajowym. Ponadto był  współzałożycielem i Prezesem Koła Naukowego Środków Gaśniczych. Zainteresowanie tematyką pożarnictwa Kamil ujawnił już w Mechaniku, biorąc udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Był też czynnym członkiem WOPR, więc kontynuując tę pasję uzyskał  uprawnienia płetwonurka.

W lipcu rozpoczyna służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Radomsku.

Naszą szkołę wspomina z sentymentem, doceniając  przygotowanie do studiów. Uzyskanie tytułu technika geodety daje mu większe możliwości na rynku pracy. Z Mechanika miło wspomina Rajdy Geodety, zajęcia praktyczne, dwukrotną wymianę polsko-grecką oraz projekt klasowy, pokazujący malarstwo  w aranżacji geodetów.

Kamil zapewnia nas, że szkołę wybrał najlepszą!

Anna Bałut