„Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali absolwenci- Sebastian Nita”

Dodano: 20 kwietnia 2021

Kontynuujemy naszą serię i przedstawiamy kolejnego „Wielkiego Mechanika”: Sebastiana Nitę. Szkołę ukończył uzyskując tytuł technika geodety. Otrzymał świadectwo z wyróżnieniem i świetne wyniki na egzaminie maturalnym oraz zawodowym. To jednak  nie wszystko, bo został też doceniony przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich otrzymując zaszczytny tytuł- Technik Absolwent Roku. Był także stypendystą Premiera Rzeczypospolitej Polskiej.

Bez żadnych trudnści dostał się na wymarzone studia- wiadomo- GEODEZJĘ, na prestiżowej uczelni- Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Obecnie kontynuuje studia, ale już wie, że będzie wykonywał wymarzoną pracę- GEODETY.  Cieszy nas co mówi Sebastian: technik geodeta w Mechaniku to krajowa czołówka i podczas studiów nadal korzysta z zapasu wiedzy wyniesionej ze szkoły. Czuje się pewnie w porównaniu z innymi studentami właśnie dzięki mocnej  podbudowie z Mechanika.  Twierdzi, że wybór szkoły średniej był strzałem w dziesiątkę!

Anna Bałut, Mirosława Choróbska