„Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali absolwenci”- Szymon Adamus

Dodano: 23 kwietnia 2021

Szymon Adamus jest Wielkim Mechanikiem przez duże M, tym bardziej że w naszej szkole ukończył właśnie klasę o kierunku technik mechanik.  Obecnie jest  konstruktorem oprzyrządowania w firmie zajmującej się produkcją sprzętu rehabilitacyjnego.

Z perspektywy czasu ceni sobie edukację w Mechaniku, która pozwoliła mu bardzo dobrze zdać egzaminy zawodowe i maturę, a to o z kolei umożliwiło dostanie się na studia. Są one kontynuacją klasy technik mechanik- najpierw inżynierskie Mechanika i Budowa Maszyn na Politechnice Łódzkiej, a teraz pozostał ostatni semestr studiów magisterskich tego samego kierunku. Szymon mówi, że wiedza jak i umiejętności praktyczne zdobyte w szkole średniej bardzo pomogły mu w osiągnięciu etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Technicznej, i to dwukrotnie oraz w studiowaniu. Teraz świetnie łączy pracę i naukę,  rozwija też swoją pasję- restaurowanie starych motocykli.

Wie, że dobrze wybrana szkoła to podstawa. Jemu udało się podjąć w tej kwestii mądrą decyzję, która wpłynęła na jego dorosłe życie, dała pewność jutra, samodzielność, niezależność i oczywiście satysfakcję. Brawo Szymon!

Anna Bałut