Wizyta naszych uczniów w zakładzie Metalurgia S.A.

Dodano: 5 kwietnia 2022

Grupa uczniów klasy III ZMO (mechanik-monter) odwiedziła radomszczański zakład przemysłowy Metalurgia SA. Przewodnikiem był inż. Sławomir Sobótka, Główny Technolog.

Zapoznaliśmy się z technologiami stosowanymi w zakładzie łączącym stutrzydziestoletnie doświadczenie z nowoczesną technologią. Zwiedziliśmy trawiarnię wraz ze sterownią, ciągarnię z ciągarkami suchociągowymi do drutów o średnicy od 16 mm do 1,2 mm oraz maszyny mokrocjągowe ciągnące druty o średnicy 0,5 mm. Zapoznaliśmy się z wannami nakładającymi powłoki ochronne. Inż. Sobótka pokazał nam i objaśnił jak  działa linia do cynkowania drutów oraz jakie parametry musi mieć półfabrykat. Widzieliśmy też linie do produkcji drutu powlekanego PVC oraz piec żarzalniczy na 16 ton wsadu. Podczas poruszania się po terenie zakładu stosowaliśmy się do zasad BHP tj. nosiliśmy okulary ochronne i kamizelki ostrzegawcze. Zainteresowani pracą w Metalurgii mogli porozmawiać z panią kadrową. Wycieczka po zakładzie trwała około dwóch godzin i był to bardzo dobrze spędzony czas.

mgr inż. Tomasz Pierzchalski