Wyjątkowy weekend w Tyntesfield i Bath

Dodano: 15 maja 2019

W sobotę odwiedziliśmy posiadłość należącą do organizacji National Trust opiekującej się zabytkami w Wielkiej Brytanii. W 1843 roku dom został zakupiony przez Williama Gibbsa, jednego z najbogatszych ludzi w Anglii, którego fortuna pochodziła m.in. z importu guano z dalekiego Peru. Odbyliśmy relaksujący spacer ścieżkami wiodącymi przez park pełen wielkich, starych drzew i zadbanych trawników pełnych kwiatów. Ogrody otaczające dom wprowadzają odwiedzających w zachwyt i podziw. To tutaj nakręcono Sherlocka Holmesa.

Niedzielę spędziliśmy w Bath, gdzie Rzymianie zbudowali termy (Roman Baths) i świątynię ku czci bogini Sulis Minerwy. To piękne i oryginalne miasto odwiedzane jest przez tłumy turystów z całego świata. Skorzystaliśmy z audioprzewodników, aby poznać życie w łaźniach za czasów starożytnych Rzymian. Bath znajdziecie na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Niezwykłe wrażenia i doświadczenia zbieramy dzięki funduszom europejskim, jakie nasza szkoła otrzymała na realizację projektu „Praktyka czyni mistrza.”

mgr Aldona Skiba
mgr inż. Jarosław Chlastacz