XXIII edycja Olimpiady Techniki Samochodowej w ZSP nr 1

Dodano: 21 marca 2022

Po dwóch lata przerwy, spowodowanej pandemią, wydawnictwa Auto Moto Serwis i WKŁ wznowili konkurs, który przez wiele lat cieszył się wielką popularnością wśród uczniów szkół średnich. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół o specjalności samochodowej (techników i szkół branżowych). Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i jest objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Na podstawie wyników współzawodnictwa zorganizowanego w szkole, do drugiego etapu (półfinału) przeprowadzonego w formie zdalnej zakwalifikowali się: Kacper Wróblewski, Filip Zimoń oraz Sebastian Żebrowski. Wszyscy trzej uczniowie są z klasy 3TSMg (Technikum Mechaniczno-Budowlane). W trakcie olimpiady jest oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Wyniki z tej części konkursu zostaną ogłoszone na stronach internetowych organizatorów olimpiady.

mgr inż. Daniel Dzieniarz