Zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych

Dodano: 27 kwietnia 2018

„Do zobaczenia w dorosłym życiu ,na innej drodze, na innym szlaku” – takimi słowami 27 kwietnia 2018 roku, nauczyciele i społeczność „Mechanika‘’ żegnała tegorocznych absolwentów. Podczas uroczystości nagrody otrzymali uczniowie, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem oraz ci, którzy godnie reprezentowali szkołę na olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Dyrekcja nagrodziła również absolwentów za bardzo dobrą frekwencję oraz wzorową postawę społeczną.

Wszyscy nie kryli wzruszenia w tym wyjątkowym dniu, bo przecież nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele mają za sobą kolejny ważny etap. Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom za wszelką pomoc, były kwiaty, życzenia i świadomość, że to ,,ostatni raz z moją klasą…’’ Takie słowa piosenki rozpoczęły część artystyczną przygotowaną przez uczennice klasy 2lma (klasa mundurowa) oraz grupę uczniów z klasy 2tb ( technik budownictwa). Młodsi koledzy słowami poetów oraz pięknymi piosenkami próbowali przekazać maturzystom jakie wartości powinni cenić w dorosłym życiu. Na zakończenie usłyszeli oni również życzenia, by omijały ich troski a radość, zrozumienie i przyjaźń towarzyszyły im w każdej sferze życia.

mgr Anna Wojciechowska

Zobacz film