Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Dodano: 5 marca 2019

„I ciebie, i mnie stworzono do wielkich rzeczy. Nie stworzono nas byśmy przeszli przez życie bez celu. A ową wielką rzeczą jest kochać i być kochanym”. Słowa św. Matki Teresy z Kalkuty stały się mottem przewodnim kolejnego już zjazdu Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.
Miał on miejsce 5 marca 2019 r. w Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych w Częstochowie. W ramach programu profilaktycznego ”Nie zmarnuj swego życia” młodzież wzięła udział w spotkaniu z raperem – Maro En. Muzyk starał się poruszyć serca wolontariuszy uświadamiając ich, że każdy ma wpływ na swoje życie i że każdy może zmieniać je na lepsze.
Oprócz strony formacyjnej spotkanie miało też charakter szkoleniowy. Młodzież wzięła udział w wykładzie dr Magdaleny Celeban – inspektora Ochrony Danych Osobowych poświęconym temu, jak chronić prywatność swoją i innych.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Anna Olejnik