Znamy zwycięzców III Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „ Środowisko- Przyroda- Człowiek”!!!

Dodano: 21 kwietnia 2015

Dnia 17 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole finał III Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „ Środowisko, Przyroda, człowiek” dla szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Do finału przystąpiło 11 gimnazjów naszego powiatu. Nagrody, ufundowane przez ES BANK Bank Spółdzielczy w Radomsku, Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, przypadły najlepszym:
I miejsce- Damian Sadziak – z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku
II miejsce- Ewa Sommerfeldt z Publicznego Gimnazjum w Przedborzu
III miejsce- Krzysztof Karpiński z Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku

Wyróżnienia:
Maria Pędziwiatr z Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego nr 4 w Radomsku
Weronika Kierlik z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 w Radomsku
Małgorzata Malingiewicz z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 7 w Radomsku
Karolina Braszczyńska z Publicznego Gimnazjum w Kobielach Wielkich
Organizatorzy dziękują sponsorom:
– ES BANK Bank Spółdzielczy
– PGK Sp. z o.o.
– Powiat Radomszczański

Konkursowi towarzyszyła sesja popularno- naukowa, podczas której wystąpiła Pani Magdalena Jurek- pracownik Działu Ochrony Środowiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku z wykładem na temat odnawialnych źródeł energii. Po wyczerpującym teście uczniowie biorący udział w konkursie posilili się ciastami, ciasteczkami oraz jogurtami, serkami i deserkami ufundowanymi przez OSM Radomsko. W czasie oczekiwań na wyniki uczestnicy konkursu obejrzeli pokaz zajęć terenowych z geodezji ogólnej (przedmiot realizowany w klasie technik geodeta) pod okiem p. Damiana Pawlikowskiego, pokaz fitness przygotowany przez p. Paulinę Grotowską, prezentację działania modeli źródeł energii odnawialnych w wykonaniu uczniów klasy technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz pokaz musztry uczniów z klasy mundurowej naszej szkoły. Uczestnicy konkursu wychodzili z uśmiechami na twarzach a nam organizatorom towarzyszyła satysfakcja z udanego, stojącego na wysokim poziomie konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.

srodowisko1
srodowisko2