Przewodnik dla gimnazjalisty – kiedy i gdzie się zalogować, kiedy złożyć dokumenty itp.

Witaj Gimnazjalisto,

W łatwy sposób przeprowadzimy Cię przez proces rekrutacji do Twojej nowej szkoły. Wystarczy, że będziesz korzystał z poniższych wskazówek.

klawiatura

1. Zarejestruj się w elektronicznym systemie rekrutacyjnym. Możesz to zrobić od 21 maja od godz. 8:00. Termin ten mija 20 czerwca o godz. 12:00. Tutaj znajduje się elektroniczny system rekrutacyjny. Mamy nadzieję, że wybierzesz jedną z propozycji Mechanika. Oferujemy całkiem sporo możliwości, wszystkie znajdziesz w naszej ofercie.

swiadectwo-ukonczenia-gimnazjum

2. Od 22 czerwca do 26 czerwca do godz. 12:00 przynieś do naszej szkoły kopię świadectwa ukończenia gimnazjum oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (możesz wziąć oryginały – my skserujemy). Jeśli wybrałeś technikum lub szkołę branżową pierwszego stopnia, otrzymasz od nas skierowanie do lekarza, który stwierdzi czy możesz kontynuować naukę w wybranym przez Ciebie zawodzie.

3. Najpóźniej 12 lipca do godz. 12:00 opublikujemy listę osób zakwalifikowanych do naszej szkoły.

lista

4. W takim razie wykonaj jeszcze ostatnią niezbędną czynność – od 12 lipca od godz. 12:00 do 19 lipca do godz. 12:00 dostarcz nam trzy dokumenty:
- oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum,
- oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego,
- oraz (jeśli wybrałeś technikum lub szkołę branżową pierwszego stopnia) zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nauki w wybranym przez Ciebie zawodzie.

5. Dnia 20 lipca do godz. 12:00 w naszej szkole zostanie opublikowana lista przyjętych.

To wszystko, następnym razem zobaczymy się we wrześniu na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019!

Wszystkie powyższe procedury są szczegółowo opisane w Zarządzeniu Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zarządzenie można przeczytać tutaj.

gimnazjalista_rekrutacja

Jeśli masz pytania związane z rekrutacją, ofertą, powyższymi procedurami, napisz do nas na zsp1@radomsko.edu.pl, zadzwoń pod nr 44 682 21 56 lub wyślij wiadomość na Facebooku.

Czujnik jakości powietrza