Dzień Europy z europosłanką Joanną Skrzydlewską

Dodano: 23 maja 2014

Dzień Europy obchodzony co roku w I LO, tym razem odbył się z udziałem europosłanki Joanny Skrzydlewskiej. Na  uroczystym spotkaniu i debacie z kandydatką do Parlamentu Europejskiego miał przyjemność uczestniczyć Samorząd Szkolny, który od nowego roku szkolnego planuje założyć Klub Młodego Samorządowca.

Spotkanie przebiegło w duchu podsumowań 10 lat w Unii Europejskiej. Nasi koledzy z I LO przygotowali niezwykle  ciekawą prezentację, która pozwoliła nam zobaczyć jak wiele zmieniło się w ciągu tego czasu. Padło wiele interesujących i przemyślanych pytań min. porażki i sukcesy Polski w Unii,  najbliższe plany i zamierzenia co do regionu łódzkiego, dlaczego akurat polityka stanęła na drodze gościa spotkania, nie obyło się bez zapytania co do naszego pomysłu z  utworzeniem głosu doradczego w samorządzie.

Pani Joanna Skrzydlewska podkreśliła, że ogromnym minusem tych 10 lat w UE jest machina związana z biurokracją i dobrze aby w tej kwestii dokonać zmian na lepsze. Sukcesów jest więcej, min. lepsza infrastruktura, lotnisko, rozwój łódzkiej kolei, a przede wszystkim mentalność Polaków, która w ciągu  tych 10 latach uległa totalnej poprawie.  Podczas debaty europosłanaka  podkreśliła, że Polska w latach 2014- 2020 otrzyma z Unii europejskiej  duży zastrzyk pieniędzy z czego około  9 miliardów  przeznaczonych zostanie dla województwa łódzkiego. Nie obyło się bez pytania jak dobrze wykorzystać  taką kwotę, na co kandydatka do europarlamentu odpowiedziała, że na pewno kolej, wciąż infrastruktura i inwestycja w młodzież oraz miejsca pracy.

Udział w spotkaniu był ciekawym doświadczeniem dla młodzieży Mechanika. Nie bez znaczenia był dla nas fakt, że Pani Joannie Skrzydlewskiej spodobał się nasz pomysł z Klubem Młodego Samorządowca i padło zapewnienie o możliwości współpracy z europosłanką.

ue_skrzydlewska
ue_skrzydlewska2