Klub Młodego Samorządowca działa prężnie

Dodano: 13 października 2014

10 Października młodzi samorządowcy z Mechanika uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym przez Panią mgr A. Pichit  nt. „Samorząd terytorialny  w konstytucji RP” . Uczniowie zapoznali się  VII rozdziałem konstytucji, który  zawiera podstawowe zasady  rządzące instytucją samorządu terytorialnego. Młodzi samorządowcy analizowali  poszczególne artykuły  dotyczące dochodów jednostek samorządu terytorialnego , organów stanowiących i wykonawczych oraz współpracy  z innymi  społecznościami. Uczniowie rozmawiali  o zadaniach podległych samorządowi , kompetencjach wójtów , burmistrzów i prezydentów miast. Kolejne spotkanie już niebawem a tematyka to ustawa z 5 I 2011 r. czyli Kodeks Wyborczy.Ustawa ta  zawiera  przepisy  dotyczące min. wyborów samorządowych.

Klub Młodego Samorządowca

kms_2014_1