Nasi uczniowie wrócili z Grecji

Dodano: 25 października 2014

ews Pełni wrażeń i pozytywnych emocji uczniowie Mechanika dnia 18 października wrócili z tygodniowego pobytu w Grecji zorganizowanego w ramach programu eTwinning – Europejska Współpraca Szkół. Placówką goszczącą była Szkoła Muzyczna w Komotini.

Podczas wymiany uczestnicy realizowali projekt “Following Eratosthenes’ footsteps” (z ang. „Podążanie śladami Eratostenesa”), którego głównym celem było obliczenie obwodu Ziemi według idei słynnego uczonego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w szeregu interesujących działań wpisując się w ideę programu. Ponadto, przeprowadzili kilka doświadczeń chemicznych oraz własnoręcznie skonstruowali rakietę wodną, którą następnie wystrzelili w powietrze. Niewątpliwie ciekawym doświadczeniem były zajęcia w planetarium w trakcie, których obserwowali wybrane konstelacje gwiazd oraz tworzyli własne mity. Oprócz zajęć z fizyki, chemii i astronomii uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sprawnościowych, a także w zabawie na orientację, która została przeprowadzona przez pracowników Środowiskowego Centrum Edukacyjnego w Maronii. Uczniowie pojechali również na jednodniową wycieczkę do przepięknego miasteczka Ksanti, gdzie spacerowali po starówce.

logoeT

Wszyscy byli zakwaterowani u rodzin goszczących, które z otwartością i życzliwością zaopiekowały się gośćmi z zagranicy. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele bardzo milo wspominają ten wyjazd, który na długo pozostanie w ich sercach i pamięci.

Wymiana polsko-grecka będzie miała swoją kontynuację, bowiem w marcu 2015 roku delegacja z Grecji przyjedzie do ZSP nr 1.

mgr Monika Zając

erarosth_logo_2_opt