Nasza szkoła w programie edukacyjnym „Kultura Bezpieczeństwa”

Dodano: 23 czerwca 2014

W dniu 24 września 2013 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi rozpoczęła się kolejna edycja programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa”.

Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele mgr inż. Sylwia Wołos i mgr Andrzej Łęgowik, którzy wzięli udział w szkoleniach „ Klasyfikacja czynników szkodliwych dla zdrowia i ich klasyfikacja” oraz w szkoleniu, które odbyło się w radomszczańskiej firmie Jysk dotyczące wypadków przy pracy.

Uczniowie Technikum Mechaniczno-Budowlanego w ramach tego programu wzięli udział w konkursach: plastycznym, wiedzy o prawie pracy oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa na budowie.

W ramach realizacji programu „Kultura Bezpieczeństwa” zostały przeprowadzone lekcje BHP o tematyce prawa pracy, ergonomii, czynników szkodliwych, prac szczególnie niebezpiecznych oraz bezpieczeństwa podczas wakacji i w ruchu drogowym.

Uroczyste zakończenie programu miało miejsce 5 czerwca 2014 r. w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi, gdzie nasi nauczyciele oraz Szkoła otrzymali Certyfikaty „Kultury Bezpieczeństwa”.

mgr inż. Sylwia Wołos

dyplom_wolos