Obchody Światowego Dnia Czerwonego Krzyża

Dodano: 13 maja 2014

Społeczność radomszczańskich szkół i przedszkoli uczestniczyła w obchodach Polskiego Czerwonego Krzyża, które jak co roku odbywały się 8 maja w Parku Solidarności, w dzień urodzin założyciela PCK Jean Henri Dunanta.

Na spotkaniu nie zabrakło społeczności Mechanika. Uczniowie Koła PCK i Samorządu Szkolnego aktywnie uczestniczyli w obchodach organizując szereg zajęć i zabaw dla najmłodszych. Uczennice klasy mundurowej wspierały przedstawicieli Policji w prezentacji sprzętu specjalistycznego. Natomiast piłkarze z klasy sportowej pokazywali najmłodszym techniki gry w piłkę nożną i pomagali w zabawach rekreacyjno – sportowych. Nie mogło zabraknąć klubu Superwiewiórki, który przygotował dla najmłodszych tematyczne malowanki i atrakcje z malowaniem twarzy. Jak co roku i tym razem Koło PCK promowało honorowe krwiodawstwo i Turniej „Młoda krew ratuje życie” poprzez kolorowe plakaty i afisze, akcentując tym samym jedną z ważnych idei Polskiego Czerwonego Krzyża. Spotkanie zakończył żywy czerwony krzyż utworzony przez uczestników obchodów.

Szkolne Koło PCK

pck_akcja_1