Spotkanie podsumowujące wizytę w Niemczech

Dodano: 22 czerwca 2013

Dnia 21 czerwca 2013 w świetlicy szkolnej odbył się pokaz multimedialny podsumowujący spotkanie wielokulturowe w Großen-Buseck w Niemczech w związku z realizacją projektu „Art, Sport and Literature against Violence at School” w ramach programu COMENIUS „Wielostronny Partnerski Projekt Szkół”. Uczniowie: Karolina Dębska z kl. II LMA, Katarzyna Dymus i Anna Stefanek z kl. II LMB oraz Kamil Jarecki z kl. III TB podzielili się swoimi wrażeniami z wyjazdu. Wśród zgromadzonych gości była dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz Dziennik Łódzki. Uczestnicy wyjazdu wspominali to niesamowite wydarzenie. Podczas 6-dniowego pobytu brali udział w niezwykle ciekawych inicjatywach oraz mogli się wykazać m.in. odgrywając sztukę teatralną o tematyce „stop przemocy w szkole” oraz przedstawiając prezentację nt. wspierania i promowania pożądanych zachowań i postaw wśród młodzieży. Ponadto uczestniczyli w wielu ciekawych i pouczających wycieczkach. Zwiedzili średniowieczne miasteczko – Marburg, muzeum na wolnym powietrzu – Hessenpark oraz Frankfurt nad Menem. Wszelkim akcjom podjętym w ramach zrealizowanego wyjazdu przyświecały istotne cele, a mianowicie walka z agresją i zastraszaniem oraz nauka tolerancji poprzez obcowanie z multikulturowością. Pobyt był możliwy dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu ze środków Unii Europejskiej przez Narodową Agencję programu „Uczenie się przez całe życie”. Oprócz podsumowania spotkania w Niemczech, dokonano rocznej ewaluacji programu – zgromadzeni goście wysłuchali, jakie przedsięwzięcia zostały zrealizowane w roku szkolnym 2012/2013 oraz jakie efekty końcowe zostały osiągnięte.

szkolny koordynator projektu
mgr Monika Zając