Spotkanie wielokulturowe w Mechaniku tuż, tuż…

Dodano: 1 maja 2014

Wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie czeka dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów ZSP nr 1 w Radomsku, bowiem już 1 czerwca szkoła spodziewa się przyjazdu uczniów i nauczycieli z aż 9 krajów partnerskich w związku z realizacją projektu “Art, Sport and Literature against Violence at School” w ramach programu COMENIUS „Wielostronny Partnerski Projekt Szkół”.

Społeczność Mechanika będzie gościć w swoich progach dwóch przedstawicieli z Bułgarii, trzech z Cypru, sześciu z Niemiec, sześciu z Grecji, pięciu z Włoch, sześciu z Łotwy, trzech z Rumunii, siedmiu ze Szkocji oraz czterech z Turcji. Łącznie przybędzie 42 uczestników.

Uczniowie będą zakwaterowani u rodzin goszczących. Trzeba przyznać, że młodzież ZSP nr 1 jest bardzo gościnna i pozytywnie nastawiona do całej akcji, gdyż chętnych do przyjęcia rówieśników z zagranicy nie brakowało.

Warto nadmienić, iż jest to szóste spotkanie w ramach realizowanego projektu. Wcześniej uczniowie i nauczyciele Mechanika uczestniczyli w niezwykle ciekawych i pouczających wyjazdach, które odbyły się w Łotwie (listopad 2012), w Grecji (luty 2013), w Niemczech (czerwiec 2013), w Szkocji (listopad 2013) oraz we Włoszech (luty 2014).

Tym razem to radomszczańska szkoła będzie pełnić rolę gospodarza i organizatora. Program 6-dniowej wizyty jest niesamowicie ciekawy i ściśle wiąże się z tematyką projektu. Uczestnicy przedstawią prezentacje multimedialne na temat szacunku oraz filmy krótkometrażowe pod hasłem „stop przemocy”. Poza tym planowane są wycieczki do Częstochowy, Krakowa oraz zajęcia sportowe połączone z wieloma atrakcjami. Całość zamknie kolacja pożegnalna podsumowująca projekt, na której to nie zabraknie polskiego akcentu.

Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka angielskiego – mgr Monika Zając.

EU_flag_LLP_PL-01

Wszelkie koszty związane z działaniami lokalnymi są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej przez Narodową Agencję programu „Uczenie się przez całe życie”.