Sprawozdanie z trzeciego etapu międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego pod hasłem „Aby Polska była Polską”

Dodano: 23 czerwca 2014

W dniu 17 czerwca 2014 roku w świetlicy szkolnej zostały przedstawione prace uczniów związane ze współczesnym patriotyzmem.

Jako pierwsze omówione zostały prezentacje multimedialne dotyczące poprzednich etapów projektu, wspomniano bohaterów II wojny światowej oraz działalność harcerzy w powstaniu warszawskim. Następnie został wykonany wiersz Tadeusza Różewicza „Oblicza Ojczyzny ”oraz pieśni o tematyce patriotycznej.W ostatniej części młodzież obejrzała filmy o polskich noblistach oraz postawach polskich sportowców podczas Olimpiady. Po występie można było obejrzeć wystawkę dzieł malarskich.

W realizację trzeciego etapu projektu zaangażowani byli nauczyciele historii (Tomasz Biesiada),języka polskiego(Anna Wojciechowska)oraz WOK-u (Agata Pawłowska).

Efekty działań swoich kolegów i koleżanek mogli obejrzeć przedstawiciele z klas: 2lma, 2lmb, 1ls,1TSG,1TB,3TB,1lma,2ZEM,2ZS,.3TS.

W realizację projektu zaangażowani byli uczniowie klas licealnych i technicznych a efekty ich pracy zaprezentowały:
Aleksandra Błasiak
Angelika Nowak