Sukces w konkursie o Unii Europejskiej

Dodano: 3 kwietnia 2014

Trzecie miejsce zdobyli uczniowie Mechanika w ponadregionalnym konkursie „10 lat Polski w Unii Europejskiej”, organizowanym przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do rywalizacji stanęło jedenaście trzyosobowych ekip z różnych województw. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny.

Konkurs składał się z trzech rund, w których należało się wykazać wiedzą o Unii Europejskiej. Organizatorzy pytali m.in. o Parlament Europejski, pracę komisji Europejskiej, budżet oraz drogę Polski do członkostwa.

Uczniowie którzy zajęli trzecie miejsce to: Maria Mękwińska (klasa III LDP), Dominika Witecka (klasa III LDP) oraz Kamil Morawiec (klasa I TSG).

Druga ekipa z naszej szkoły to: Damian Dzwonkowski, Błażej Komorowski oraz Ernest Wieczorek (wszyscy II LMA).

Warto dodać, że uczestnicy mogli wysłuchać także wykładu znanego i cenionego politologa profesora Kazimierza Kika.

Uczniów do konkursu przygotował mgr Paweł Dudek.

ue_konkurs_kielce