XIV Dzień Papieski: „JAN PAWEŁ II – ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”

Dodano: 15 października 2014

Uroczystości szkolne związane z tegorocznym Dniem Papieskim odbyły się w naszej szkole 15 października 2014 roku. Pod kierownictwem katechetów, młodzież z klasy III Lds i I Lmb przybliżyła nam temat świętości, który jest stale obecny w nauczaniu Jana Pawła II.

Również w dzisiejszym świecie można spotkać ludzi, którzy poszukują świętości, dążą do niej i za nią tęsknią. Jan Paweł II w całym swoim nauczaniu pozostawił nam wiele wskazówek, jak żyć, by osiągnąć świętość. Papież wielokrotnie podkreślał, że święci to nie tylko ci, którzy zostali wyniesieni na ołtarze. Mówił, że są to osoby, które żyły Ewangelią i z wiarą przyjęły naukę Chrystusa. Podkreślał, że świętość stanowi kres drogi nawrócenia, jest pielgrzymowaniem do Boga. Przypominał, że wszyscy ludzie są powołani do świętości. To zadanie nie tylko dla zakonników i kapłanów, ale również dla świeckich.

Dzień Papieski jest dniem refleksji nad pontyfikatem Jana Pawła II. Obchodzimy go tradycyjnie w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Został on wybrany na papieża 16 października 1978 roku. W tym roku Dzień Papieski świętujemy po raz pierwszy po kanonizacji papieża Polaka. Czas ten jest właściwym momentem do ponownego postawienia pytania o świętość, zarówno w życiu jednostek, jak i całych społeczności, aż po wielką rodzinę ludzką.

dzien_papieski_1
dzien_papieski_3