Znamy zwycięzców II Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Środowisko, Przyroda, człowiek”

Dodano: 6 kwietnia 2014

Dnia 1 kwietnia 2014 roku odbył się w naszej szkole finał II Edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej „Środowisko, Przyroda, człowiek” dla szkół gimnazjalnych powiatu radomszczańskiego. Do finału przystąpiło 10 gimnazjów naszego powiatu. Nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomsku oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, przypadły najlepszym:
I miejsce – Małgorzata Łysik – PG 4 Radomsko
II miejsce – Aleksander Szadkowski PG 4 Radomsko
III miejsce – Radosław Skraboń ZSG Kodrąb
Wyróżnienia:
Krakowska Natalia – PG 2 Radomsko
Furmańczyk Aleksandra – PG3 (ZSG 7) Radomsko
Śliwakowski Mateusz – PG Radziechowice II

Konkursowi towarzyszyła sesja popularnonaukowa, podczas której wystąpiła Pani Magdalena Jurek- pracownik Działu Ochrony Środowiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku z wykładem na temat: „Racjonalna gospodarka odpadami” oraz uczennica klasy II Lds Dominika Mazur z prezentacją multimedialną: „GMO – jaki problem?”. Wspomniana prezentacja była podsumowaniem projektu realizowanego w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym pod tym samym tytułem. Po wyczerpującym teście uczniowie biorący udział w konkursie posilili się ciastami, ciasteczkami oraz jogurtami, serkami i deserkami ufundowanymi przez OSM Radomsko. W czasie oczekiwań na wyniki uczestnicy konkursu obejrzeli pokaz zajęć terenowych z geodezji ogólnej (przedmiot realizowany w klasie technik geodeta) pod okiem p. Damiana Pawlikowskiego, pokaz fitness przygotowany przez p. Paulinę Grotowską, trening piłki siatkowej przebiegający pod okiem p. Roberta Koniarskiego oraz pokaz musztry w wykonaniu uczniów klasy mundurowej naszej szkoły. Uczestnicy konkursu wychodzili z uśmiechami na twarzach a nam organizatorom towarzyszyła satysfakcja z udanego, stojącego na wysokim poziomie konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.