260. rocznica urodzin Stanisława Staszica w Mechaniku

Dodano: 10 listopada 2015

6 listopada 2015 r. w szkole obchodzony był Dzień Patrona. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której uczniowie wysłuchali koncertu piosenki patriotycznej oraz wspomnień o naszym patronie w 260. rocznicę Jego urodzin. W trakcie uroczystości podsumowany został Szkolny Konkurs Wiedzy o Stanisławie Staszicu. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Tomasz Potocki – kl. I LMA – I miejsce, Paulina Kuliś – kl. I LMB – II miejsce oraz Piotr Pełka – kl. I LMA – III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczniowie złożyli również kwiaty i zapalili znicz pod szkolnym pomnikiem patrona, a w bibliotece  przygotowana została wystawa szkolnych stasziconaliów.

mgr Anna Pichit