Dzień Dawcy Szpiku w Mechaniku

Dodano: 21 grudnia 2017

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny pokazała, że nie jest jej objęty los drugiego człowieka i tym razem nasi uczniowie chcą pomóc chorym na nowotwory krwi poprzez rejestrację do Centralnej Bazy Dawców Szpiku.

Akcja została zorganizowana po raz trzeci i cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży i nauczycieli i osób z zewnątrz. W ciągu jej trwania w tym roku 37 osób zdecydowało się zostać potencjalnymi Dawcami Szpiku .

Chciałam przypomnieć że Dawcą może zostać każdy w wieku 18-55 lat, o wadze powyżej 50 kg i ten kto nie choruje na choroby przewlekłe. Im więcej osób zgłosi się do Centralnej Bazy Dawców Szpiku ( można to zrobić również drogą Internetową), tym większe stają się szanse na uratowanie życia osobie chorującej na białaczkę.

Dziękuję wszystkim którzy dzisiaj podjęli tą ważną decyzję , życzę zdrowych Świąt Bożego Narodzenia .

Wolontariusz DKMS Agnieszka Kułak