Eko warsztaty dla szkolnych kół Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Dodano: 25 lutego 2020

We wtorek 25 lutego Szkolne Koło Caritas wzięło udział w Eko Warsztatach zorganizowanych w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie. Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji zaproszonych gości, którymi byli przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się o tym, w jaki sposób dbać o otaczające nas środowisko, co stanowi największe zagrożenie dla otaczającego nas świata, a także zapoznać się z działaniami, jakie są realizowane dla ochrony polskich lasów.

W dalszej części spotkania leśnicy z Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach prowadzili warsztaty w terenie dotyczące znajomości fauny i flory polskich lasów. Młodzież została podzielona na cztery grupy, w których każdy miał okazję nauczyć się czegoś innego.

Młodzi zapoznani zostali ponadto z projektem Mobilnej Ambasady Laudato si’. W trosce o  wspólny dom – Ziemię wyruszył z Caritas Polska lider ekonomicznej jazdy na rynku samochodowym. Mobilna Ambasada Laudato si’ z graficznym przesłaniem papieża Franciszka przemierza kilometry polskich dróg, by wzywać do nawrócenia ekologicznego.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas
Anna Olejnik