Happening „Smog nas truje”

Dodano: 8 marca 2019

W dniu 7 marca 2019 r. uczniowie II klasy mundurowej i I klasy rehabilitacyjno- zdrowotnej III Liceum Ogólnokształcącego zorganizowali happening pod hasłem „Smog nas truje”.
To już kolejny raz młodzież z Mechanika na terenie Era Parku promowała działania mające na celu walkę ze smogiem. Chodziło o zwrócenie uwagi na problem niskiej emisji, czyli zanieczyszczenia powietrza szkodliwymi gazami i pyłami z komunikacji samochodowej oraz powstającymi w wyniku spalania śmieci i złej jakości węgla w piecach w gospodarstwach domowych. Efektem niskiej emisji jest smog, który często występuje w naszym mieście w okresie zimowym.

Uczniowie ubrani w koszulki z hasłami „Z Twojego komina do naszych płuc” rozmawiali z napotkanymi przechodniami na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie. Rozdawali ulotki zawierające antysmogowe porady oraz przydatne informacje, jak efektywnie palić w piecu, aby ograniczyć emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Ponadto informowali mieszkańców Radomska o tym, gdzie mogą sprawdzać aktualny stan jakości powietrza w mieście. Informacje te dostępne są m.in. na stronie internetowej Mechanika www.radomsko.edu.pl, a ich źródłem jest czujnik powietrza znajdujący się przy szkole.

Młodzież wróciła do szkoły z satysfakcją z dobrze wykonanego zadania i przekonaniem, że więcej osób dostrzeże problem smogu i walka z niską emisją zacznie przynosić pozytywne rezultaty.

mgr Edyta Łyp
mgr Mariola Świderska

Zobacz zdjęcia

Podziel się tą wiadomością:
    Uwaga!

    Czujnik jakości powietrza

    Patronat medialny