Międzynarodowa integracja w naszej szkole

Dodano: 19 lutego 2018

W naszej szkole rozpoczęła się wymiana międzynarodowa w ramach programu Erasmus+. Projekt, w którym uczestniczą uczniowie z Polski, Grecji, Rumunii oraz Turcji odbywa się pod hasłem „Mobile applications to ease learning for students”.

W poniedziałek odbyło się uroczyste powitanie, podczas którego polscy, greccy, rumuńscy oraz tureccy uczestniczy przedstawili się, opowiedzieli o państwach, z których pochodzą oraz szkołach, w których się uczą. Kolorowe prezentacje na pewno przybliżyły odległe kraje i kultury. W dalszej części odbywała się integracja – dzięki licznym zabawom udało się przełamać lody oraz poznać się wzajemnie.

W południe uczestnicy odwiedzili siedzibę starostwa. Z władzami powiatu rozmawiali o zadaniach samorządu, różnicach kulturowych oraz możliwościach współpracy.

Wieczorem, ponownie w naszej szkole, odbyła się impreza o charakterze kulturowym. Polscy uczniowie pokazywali zagranicznym gościom jak lepić pierogi, odbył się także pokaz tradycyjnego tańca – krakowiaka. Można było spróbować podsuszanej kiełbasy z chrzanem, ogórków kiszonych, chleba ze smalcem oraz wielu innych polskich smakołyków.

Projekt w Polsce odbywał się będzie do piątku. Uczestniczy w nim 12 uczniów oraz dwóch nauczycieli z naszej szkoły, 7 osób z Grecji (5 uczniów, 2 nauczycieli), 6 osób z Rumunii (4 uczniów, 2 nauczycieli) oraz 5 osób z Turcji (3 uczniów, 2 nauczycieli). Uczestnicy porozumiewają się po angielsku. Uczniowie z zagranicy są zakwaterowani w domach uczniów z Mechanika.

mgr Paweł Dudek

Zobacz zdjęcia

erasmus_plus_logo

Uwaga!

Patronat medialny