Nasi uczniowie podczas pierwszego etapu VI edycji Biegu na Orientację

Dodano: 24 września 2018

W miniony piątek w I LO odbyło się spotkanie w związku z kolejną edycją Biegu na Orientację. Nie mogło tam zabraknąć naszych uczniów. Uczestniczyliśmy w trzech modułach warsztatów pod hasłem „Stop uzależnieniom”. Zajęcia te prowadzili eksperci z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Prokuratury Rejonowej, Sądu Rejonowego, Komendy Powiatowej Policji, Szpitala Powiatowego oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dowiedzieliśmy się sporo na temat uzależnień, sposobów ich przezwyciężania oraz profilaktyki. Warsztaty były ciekawe, bo prowadzono je w formie panelu dyskusyjnego z elementami rywalizacji – za zgłaszanie się do wypowiedzi na forum grupy dostawaliśmy punkty, które przydadzą nam się w ogólnej klasyfikacji całego przedsięwzięcia.

W dalszej części spotkania zostaliśmy zapoznani z regulaminem oraz zasadami VI Biegu na Orientację. Już w najbliższy piątek sprawdzimy się podczas gry w terenie leśnym. Przy pomocy busoli oraz mapy będziemy pokonywać dziesięciokilometrową trasę. Będą tam na nas czekały zadania m.in. z pierwszej pomocy. Mechanika reprezentowali Marta Kurzynoga, Katarzyna Trajdos, Dominik Kotala oraz mgr Paweł Dudek.