Niskim emisjom mówimy STOP!

Dodano: 2 listopada 2018

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni wrócił problem zanieczyszczenia powietrza i smogu. Zjawisko to jest spowodowane przede wszystkim niską emisją, czyli zanieczyszczeniami emitowanymi z indywidualnie ogrzewanych domów jednorodzinnych i obiektów użyteczności publicznej. W związku z tym szkodliwe substancje kumulują się głównie na obszarach gęsto zaludnionych.

Uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Mechaniczno- Budowlanego wzięli udział w prelekcji wygłoszonej przez panią Annę Mazur z Działu Ochrony Środowiska Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku, na której mieli okazję rozszerzyć swoją wiedzę na temat przyczyn i konsekwencji smogu. Młodzież dowiedziała się m.in. co zawierają niskie emisje, jaki mają wpływ na nasze zdrowie i jak zachować się podczas ogłoszonego alarmu smogowego oraz gdzie szukać informacji o aktualnym stanie jakości powietrza w Radomsku. Informacje te dostępne są m.in. na stronie internetowej Mechanika, a ich źródłem jest czujnik powietrza znajdujący się przy naszej szkole.

Na spotkaniu zostały również przypomniane zasady prawidłowej segregacji odpadów. Uczniowie otrzymali ulotki zawierające wskazówki, jak postępować z różnego rodzaju odpadami, które nie powinny być spalane, aby nie przyczyniać się do zanieczyszczenia powietrza. Niskie emisje to problem, któremu należy powiedzieć STOP.

mgr Edyta Łyp

Zobacz zdjęcia

Uwaga!

Patronat medialny