Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Dodano: 13 września 2015

W dniach 12 i 13 września 2015 r. Szkolne Koło Caritas wzięło udział w Ogólnopolskim Zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Rzeszowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Kół z 22 diecezji w Polsce – łącznie dwa i pół tysiąca dzieci i młodzieży z opiekunami i księżmi asystentami.

W sobotę uczestnicy zjazdu spotkali się w Hali Podpromie, gdzie młodzież wysłuchała wystąpień na temat działalności wybranych kół począwszy od świadectwa Marii Kowalskiej – inicjatorki i opiekunki pierwszego w Polsce SKC przy II LO w Rzeszowie. W dalszej kolejności odbyły się prezentacje filmowe i występy sportowe. Atrakcją wieczoru okazał się występ Bartosza Ćwika – wicemistrza Polski w trialu rowerowym oraz rzeszowska fontanna multimedialna. Uczestnicy zjazdu zakończyli dzień bawiąc się m.in. przy muzyce zespołu Karczmarze na Nowo.

W niedzielę głównym punktem programu był Marsz Miłosierdzia. Goście z całej Polski przeszli od Hali Podpromie do Ogrodów Bernardyńskich, gdzie Mszą św. zakończył się XX Ogólnopolski Zjazd Szkolnych Kół Caritas.

Opiekun SKC mgr Anna Olejnik

Zobaczcie zdjęcia na Facebooku