Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dodano: 27 listopada 2017

Powołana w 1987 roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych stanowi kontynuację organizowanego od 1982 roku w średnich szkołach budowlanych Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i jest olimpiadą tematyczną związaną z dziedziną wiedzy budowlanej.

Uczestnicy Olimpiady to najlepsi uczniowie ze szkół budowlanych z całej Polski, wyłonieni po eliminacjach na szczeblu szkolnym, a następnie okręgowym. Olimpiada znajduje się w rejestrze olimpiad przedmiotowych MEN

Przygotowując się do udziału w zawodach, uczniowie rozwijają zainteresowania budownictwem oraz pogłębiają wiedzę i umiejętności budowlane, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi, są zachęcani do rozwijania swoich uzdolnień i uczenia się szlachetnego współzawodnictwa.

21 listopada 2017r. w ZSP nr 1 odbył się etap szkolny Olimpiady. Wzięli w niej udział uczniowie z klasy II i III technikum budowlanego. Do etapu okręgowego, który odbędzie się w Wieluniu zgłoszeni zostali uczniowie z największą liczbą punktów. Są to uczniowie klasy trzeciej: Kubik Błażej i Świerkowska Marta oraz uczniowie klasy drugiej: Trzeciak Daniel i Szczeszek Daniel.

mgr inż. Joanna Kruk