„PRAKTYKA CZYNI MISTRZA” – wręczenie dokumentów Europass-Mobilność dla uczestników pierwszej mobilności w Bristolu – maj 2018

Dodano: 10 maja 2019

W czwartek – 9 maja 2019 r. miało miejsce wręczenie certyfikatów Europass Mobilność uczestnikom pierwszej, z trzech zaplanowanych na terenie Zjednoczonego Królestwa, mobilności w ramach zagranicznego projektu „Praktyka Czyni Mistrza”.

Dokumenty potwierdzone przez Krajowe Centrum Europass z siedzibą w Warszawie otrzymało szesnastu uczniów z trzech najstarszych klas technicznych w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa i technik geodeta.

Młodzież w ramach realizacji projektu uczestniczyła w 4-tygodniowych praktykach zawodowych odbywających się w angielskich przedsiębiorstwach.

Dokumenty otrzymali następujący uczniowie:

– technicy budownictwa: Diana Boryca, Marta Świerkowska, Jakub Nowak, Bartłomiej Kempa;
– technicy pojazdów samochodowych: Wiktor Koliński, Grzegorz Zawadzki, Dominik Włodarczyk, Jakub Galia, Konrad Kubicz, Radosław Olszewski;

– technicy geodeci: Anna Gorzędowska, Izabela Popiołek, Zuzanna Bartnik, Kornelia Nowak, Karolina Moneta i Adam Jagielski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Dokument Europass – Mobilność służy do potwierdzenia okresów nauki lub szkolenia, odbywanych
w innym kraju europejskim, w ramach wyjazdu zorganizowanego określanych mianem europejskich ścieżek kształcenia. Przedstawia opis wykonywanych czynności i zadań oraz umiejętności
i wielopłaszczyznowych kompetencji (zawodowych, językowych, organizacyjnych, społecznych,
informatycznych i in.) zdobytych przez posiadacza Europass-Mobilność w trakcie wyjazdu zagranicznego. Dokument Europass-Mobilność potwierdza Krajowe Centrum Europass na wniosek polskiej instytucji organizującej kształcenie, praktykę lub staż.

Więcej informacji o dokumencie można uzyskać: http://europass.org.pl/dokumenty/mobilnosc/

Projekt realizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich i jest dla uczestników całkowicie bezpłatny.

mgr inż. Damian Pawlikowski
koordynator projektu