Projekt „Poznaj lokalny rynek pracy”

Dodano: 21 lutego 2020

Tym razem byliśmy w AGRO- MASZ.

Uczniowie II klasy rehabilitacyjno-zdrowotnej III Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku pojechali do Strzelec Małych aby poznać specyfikę pracy w przedsiębiorstwie AGRO-MASZ, które jest producentem wysokiej jakości maszyn rolniczych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 2006 roku i rozwija się w szybkim tempie, ciągle zwiększając zatrudnienie oraz produkcję. Młodzież podczas dzisiejszego wyjazdu miała okazję prześledzić proces powstawania maszyn rolniczych od momentu projektu do efektu końcowego. Dowiedzieliśmy się, że firma stawia na innowacyjne technologie i rozwiązania oparte na precyzji obróbki. Produkty AGRO-MASZ sprzedawane są na rynku krajowym i zagranicznym.

Dzisiejszy wyjazd był kolejnym w ramach realizacji projektu„Poznaj lokalny rynek pracy”, który realizowany jest przez Powiatowy Urząd Pracy przy współpracy mediów lokalnych i uczniów naszej szkoły.

Celem projektu jest zaprezentowanie firm działających na lokalnym rynku pracy. Młodzież uczestnicząca w projekcie poprzez wizyty w siedzibach lokalnych firm ma możliwość zapoznania się procesem technologicznym i specyfiką pracy w różnych zawodach.

Z przeprowadzonych spotkań powstanie seria programów telewizyjnych i artykułów prasowych. Powstały materiał przekazany zostanie również do lokalnych szkół w celu wykorzystania w pracy doradczej z młodzieżą. Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszego wyjazdu.

mgr Agnieszka Kułak