Prywatna podróż – spotkanie z Ernestem Nitą

Dodano: 20 kwietnia 2017

20 kwietnia 2017 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się spektakl pt. „Szklana menażeria” na podstawie dramatu T. Williamsa. Przedstawienie zaprezentowane zostało przez artystów Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze. W jedną z ról wcielił się absolwent naszego liceum Ernest Nita. Po bardzo pouczającym i aktualnym spektaklu odbyła się prelekcja z udziałem uczniów naszej szkoły. Podczas jej trwania Ernest Nita przywołał czas spędzony w III LO. Wspominał, że był to bardzo miły okres w jego życiu i chciałby do niego wrócić. Opowiedział także o drodze, jaką odbył do teatru, pierwszych chwilach w Lubuskim Teatrze, odegranych rolach, osobach, które go wspierały i o swoim zainteresowaniu japonistyką. Ernest Nita nie zapomniał o nauczycielkach ze szkolnych lat, zamienił z nimi kilka słów, gorącym uściskiem przywitał się między innymi ze swoją wychowawczynią Anną Pichit. Spotkanie udokumentowane zostało pamiątkową, wspólną fotografią. Naprawdę miło jest patrzeć na osiągnięcia absolwentów naszej szkoły!

Martyna Flasza, Agnieszka Krupska, klasa II lmt

Zobacz zdjęcia na Facebooku