Sebastian Nita najlepszy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Radomska

Dodano: 12 marca 2019

W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu miasta Radomska najlepszy okazał się uczeń III klasy technikum geodezyjnego Sebastian Nita. Zwyciężył on z innymi uczniami szkół średnich z naszego miasta rozwiązując zadania testowe oraz odpowiadając na pytania otwarte.

Zawody odbyły się we wtorek 12 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Dzięki tej wygranej Sebastian będzie reprezentował naszą szkołę w turnieju na szczeblu powiatu radomszczańskiego, gdzie w czwartek 28 marca zmierzy się z najlepszymi uczniami z innych gmin. Oprócz Sebastiana we wtorkowych zawodach wzięli udział także dwaj uczniowie z naszej szkoły – Kacper Mesjasz oraz Krystian Kępka (obydwaj z klasy I mundurowej III Liceum Ogólnokształcącego). Wykazali się również sporą wiedzą, ale tym razem nie udało im się awansować do kolejnego etapu.

mgr Paweł Dudek