Spotkania informacyjne dotyczące programu ERASMUS+

Dodano: 22 listopada 2016

Dnia 14 i 17 listopada odbyły się spotkania informacyjne dotyczące praktyk zawodowych w Niemczech. W spotkaniach wzięli udział uczniowie i uczennice z klas technicznych oraz rodzice. Celem spotkań było przekazanie informacji na temat międzynarodowego wymiaru programu Erasmus+ oraz zapoznanie z projektem „Radomszczański absolwent z zagranicznym doświadczeniem”. Zainteresowani dowiedzieli się między innymi, jakie są cele projektu, przykładowe formy aktywności, program kulturowy, oczekiwane rezultaty oraz korzyści wynikające z udziału w akcji. Ponadto, uczestnicy uzyskali cenne informacje na temat partnera – firmy Vitalis GmbH ze Schkeuditz oraz obejrzeli filmy promocyjne zrealizowane w ramach poprzedniego projektu “Practical training in Germany as the key to professional mobility at labour market” (2013).

Aktualnie w szkole przeprowadzana jest rekrutacja do projektu dla osób kształcących się w zawodach technik mechanik, technik pojazdów samochodowych oraz technik budownictwa.

Projekt realizowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+.

mgr Monika Zając

Zobacz zdjęcia na Facebooku