Spotkanie Hazard ? nie daj się wciągnąć

Dodano: 31 marca 2022

Dnia 29.032022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzeciej edycji akcji edukacyjnej  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!” realizowanej przez Krajową Administrację Skarbową i objętą  honorowym  patronatem Ministra Edukacji i Nauki .

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży niebezpieczeństwa związanego z  hazardem, jego niszczycielskiego wpływu na życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

Przekaz kampanii koncentrował się również na pokazaniu, że urządzanie gier hazardowych jest nielegalne i że można to zgłosić do KAS. Problem nielegalnego hazardu jest znany KAS od wielu lat. Nielegalne punkty gier tworzone są w wielu miejscach a graczami stają się coraz to młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne.

Podczas spotkania poruszony został  również problem gier komputerowych, które często mają ukryte elementy hazardowe, prowadzące  do uzależnienia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie zakończyło się przekazaniem informacji o osobach i instytucjach mogących pomóc w przypadku uzależnienia od hazardu.

Serdeczne podziękowania za zapoznanie z akcją edukacyjną i  przekazanie cennych informacji   dla pani Małgorzaty Syskiej- Kamockiej i pani Anny Kulki  z  Urzędu Skarbowego  w Radomsku.

Pedagog Agnieszka Kułak