Spotkanie z podróżnikiem Mieczysławem Hajerem

Dodano: 30 marca 2015

Dnia 16 marca w świetlicy szkolnej miało miejsce niezwykłe spotkanie. Do naszej szkoły przybył na zaproszenie pani Marioli Świderskiej pan Mieczysław ,,Hajer” Bieniek – pasjonat wszelakich podróży po świecie, a przed 27 lat górnik w kopalni ,,Wieczorek”.

Jego historia urzekła wszystkich uczniów. Od nieszczęśliwego wypadku w pracy, utracie zdrowia, ciężkie i długiej rehabilitacji aż po podróże na różne krańce naszego globu. Nasz gość okazał się również świetnym pisarzem, napisał parę książek o swoich zainteresowaniach, dążył wciąż do celu pokonując trudności w życiu. Nie poddał się, gdy marzył o spotkaniu z Dalajlama, ani gdy wpadł w górską szczelinę. Ten człowiek pokazał ,,Mechanikowi”, że warto spełniać marzenia i, że zwykły górnik z Polski może odbyć tak wspaniałe podróże na które musi zabrać swoją determinację, dobre samopoczucie i przede wszystkim uśmiech na twarzy.