Sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach języka angielskiego

Dodano: 1 lipca 2016

Mijający właśnie czerwiec to czas podsumowań – przede wszystkim szkolnych osiągnięć. W marcu w naszej szkole odbyły się dwa ogólnopolskie konkursy języka angielskiego: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX oraz Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE. Uczestników do udziału w nich przygotowała p. Dagmara Wiankowska, która została również szkolnym koordynatorem konkursów. Tematyka obydwu zmagań została już wcześniej przestawiona na naszej stronie internetowej. Z niecierpliwością czekaliśmy na ich wyniki i oto pojawiły się one w czerwcu.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego ENGLISH ACE:
– najlepszy wynik szkole osiągnął Bartosz Pabich (klasa II technikum-technik geodeta): 143/224 p., plasując się tym samym na czwartym miejscu w województwie łódzkim
– drugie miejsce w szkole, pod względem liczby punktów, zajęła Marta Wolska (klasa II technikum-technik geodeta), zdobywając 137 p. i zajmując tym samym ósme miejsce w województwie
– trzecie miejsce w szkole należy do Weroniki Karaś (klasa II technikum-technik geodeta), która uzyskała 124 p., co stanowi trzynaste miejsce w województwie
– Anna Kowalska (klasa III technikum-technik geodeta) zdobyła niewiele mniej, bo 122 p. i tym samym trzynaste miejsce w województwie
– Damian Gryglewski (klasa I technikum-technik pojazdów samochodowych) uzyskał 118 p. i szesnaste miejsce w województwie łódzkim.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX:
– w kategorii uczniów I klasy szkoły ponadgimnazjalnej Karina Stankiewicz (klasa I liceum-klasa mundurowa) uzyskała najlepszy wynik: 70/150 p.
– w kategorii uczniów klasy II szkoły ponadgimnazjalnej Monika Kotlicka (klasa II liceum-klasa mundurowa) uzyskała najlepszy wynik: 75/150 p., co stanowi największą liczbę punktów w szkole, Marcie Wójcik (klasa II liceum-klasa mundurowa) zabrakło jedynie 0,5 p. aby osiągnąć ten sam wynik
– Karolina Zasada (klasa II technikum-technik geodeta) zdobyła 67,50 p., plasując się tuż za koleżankami.

Jednakże to nie koniec językowych zmagań konkursowych. Nie mniej ważnym okazał się szkolny konkurs języka angielskiego o tematyce motoryzacyjnej, zainicjowany i przeprowadzony przez p. Dagmarę Wiankowską w klasach Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie poradzili sobie znakomicie, a maksymalną liczbę punktów zdobyli: Krystian Czołnowski (klasa III ZSZ-mechanik monter maszyn i urządzeń), Krystian Gągorowski (klasa III ZSZ-mechanik monter maszyn i urządzeń) i Semir Majchrzak (klasa III ZSZ- mechanik monter maszyn i urządzeń), wynagrodzeni za to osiągnięcie oceną celującą z przedmiotu. Bardzo dobrze poradzili sobie również uczniowie: Mateusz Krupski (klasa III ZSZ- mechanik monter maszyn i urządzeń), Łukasz Kaczmarczyk (klasa I ZSZ-mechanik pojazdów samochodowych) i Damian Stawiak (klasa I ZSZ-mechanik pojazdów samochodowych), którym do uzyskania maksymalnego wyniku zabrakło 0,5 p.
Wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w wyżej wymienionych konkursach gratulujemy i czekamy na kolejne edycje zmagań językowych w przyszłym roku szkolnym, zachęcając tym samym do udziału w nich i życząc powodzenia.

mgr Dagmara Wiankowska