Technik geodeta w naszej szkole

Dodano: 29 stycznia 2015

34 uczniów klas pierwszych i drugich technicznych  – technikum geodezji kształci się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem dlatego w przyszłym roku szkolnym uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli uczyć się w tym zawodzie. Nauka teorii połączona jest z praktyką, a szkoła dysponuje szeroką bazą dydaktyczną.
W 2014 roku szkoła wzbogaciła się o sprzęt:
– tachimetr elektroniczny (spełniający wymagania dla sprzętu egzaminacyjnego przeprowadzanego w zawodzie),
– niwelator optyczny samopoziomujący,
– statywy do nowych instrumentów,
– 2 komplety tyczek geodezyjnych,
– podstawka aluminiowa pod statyw,
– łaty niwelacyjne,
– żabki niwelacyjne,
– tyczkę teleskopową wraz z tarczą celowniczą i pryzmatem w obudowie,
– taśmy miernicze 30 m,
Baza dydaktyczna pod koniec 2014 roku została doposażona o kolejny sprzęt,
co umożliwia otwarcie ośrodka egzaminacyjnego w naszej placówce już w czerwcu 2015 r dla drugiej klasy technikum. Zostały zakupione:
– kolejny tachimetr elektroniczny tej samej klasy co poprzedni (South NTS-365R),
– statyw do instrumentu,
– podstawki aluminiowe pod statywy,
– węgielnice dwupryzmatyczne (pentagonalne),
– tyczkę teleskopową wraz z tarczą celowniczą i pryzmatem w obudowie,
– ręczny dalmierz laserowy
– stojaki do łat niwelacyjnych
– stojaki do tyczek geodezyjnych (trójnogi),
– łaty niwelacyjne,
– żabki niwelacyjne,
– podziałki transwersalne – niezbędne do dokładniejszych pomiarów kartometrycznych na podkładach analogowych map.
Dzięki współpracy z powstającym Stowarzyszeniem Geodetów Ziemi Radomszczańskiej uczniowie Mechanika będą mieli okazję do skorzystania z bogatego doświadczenia i fachowej wiedzy . Młodzi adepci geodezji będą mogli odejść od biernego przyswajania wiedzy aby czas nauki w szkole przeżyć pełniej.

geodeta2