„Wielcy Mechanicy, czyli nasi wspaniali absolwenci”

Dodano: 29 marca 2021

Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy cykl spotkań, podczas których chcemy pokazać, że „Mechanik” to szkoła o szerokich horyzontach, która stwarza możliwości rozwoju zawodowego. Przedstawiając sylwetki naszych absolwentów wskażemy jakie drogi życiowe oni wybrali i jaki wpływ na te wybory miała edukacja w naszej szkole.

Jako pierwszego przedstawiamy Wam Krzysztofa Niedźwieckiego. W naszej szkole uzyskał tytuł technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Obecnie jest studentem, równocześnie pracującym  zgodnie ze swoim wykształceniem- w firmie zajmujacej się montażem paneli fotowoltaicznych. Jak mówi, tytuł technika i zdobyte w szkole kwalifikacje, w tej branży dały mu pierwszeństwo w zdobyciu pracy. Krzysztof już w Mechaniku spełniał sie zawodowo i zawsze był pierwszy do „zadań specjalnych”. Jak się okazało te działania procentują i dzisiaj dają realne korzyści w postaci satysfakcjonującej pracy. Ze względu na zobowiazania jakie narzuca Polsce UE, firmy zajmujące się rozwojem i upowszechnianiem energii odnawialnej są obecnie „na fali” i prężnie się rozwijają. Coraz więcej mówi się o dbaniu o klimat dlatego z pewnością długo na tej fali się utrzymają.

Anna Bałut