Zjazd Szkolnych Kół Caritas

Dodano: 9 lutego 2016

9 lutego 2016 r. Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w spotkaniu formacyjno-organizacyjnym Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, które odbyło się w siedzibie Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „ŚWIĘTA PUSZCZA” w Olsztynie.
Celem spotkania było uwrażliwienie młodych wolontariuszy na kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych, budowanie właściwej hierarchii wartości oraz autentyczne zaangażowanie w pracę na rzecz osób potrzebujących.
Młodzież uczestniczyła w prelekcji inż. Adriana Pyrka ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Młodzi usłyszeli o prostych elementach systemu bezpieczeństwa, które mogą w znacznym stopniu poprawić i chronić zdrowie, a nawet i życie. Zapoznali się także z problematyką udzielania pierwszej pomocy zwłaszcza w najczęstszych urazach tj. jak nagłe zatrzymanie krążenia, omdlenie, zadławienie, krwotoki i wstrząs pourazowy itp.

mgr Anna Olejnik
opiekun SKC