Przewodnik dla gimnazjalisty i ósmoklasisty – kiedy i gdzie się zalogować, kiedy złożyć dokumenty itp.

Witaj Gimnazjalisto, witaj Ósmoklasisto,

W łatwy sposób przeprowadzimy Cię przez proces rekrutacji do Twojej nowej szkoły. Wystarczy, że będziesz korzystał z poniższych wskazówek.

klawiatura

1. Złóż wniosek o przyjęcie do szkoły w terminie od 13 maja do 25 czerwca 2019 roku. Wniosek składa się w formie elektronicznej TUTAJ. Mamy nadzieję, że wybierzesz jedną z propozycji Mechanika. Oferujemy całkiem sporo możliwości, wszystkie znajdziesz w naszej ofercie.

swiadectwo-ukonczenia-gimnazjum

2. Od 21 czerwca do 25 czerwca do godz. 12:00 przynieś do naszej szkoły kopię świadectwa ukończenia gimnazjum (lub kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej) oraz kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (lub kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty). Możesz wziąć oryginały – my skserujemy. Jeśli wybrałeś technikum lub szkołę branżową pierwszego stopnia, otrzymasz od nas skierowanie do lekarza, który stwierdzi czy możesz kontynuować naukę w wybranym przez Ciebie zawodzie. Do 28 czerwca będziemy weryfikować Wasze wnioski i dokumenty.

3. Najpóźniej 16 lipca do godz. 12:00 opublikujemy listę osób zakwalifikowanych do naszej szkoły.

lista

4. W takim razie wykonaj jeszcze ostatnią niezbędną czynność – od 16 lipca od godz. 12:00 do 24 lipca do godz. 12:00 dostarcz nam trzy dokumenty:
– oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum (lub oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej),
– oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (lub oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty),
– oraz (jeśli wybrałeś technikum lub szkołę branżową pierwszego stopnia) zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do nauki w wybranym przez Ciebie zawodzie.

5. Dnia 25 lipca do godz. 12:00 w naszej szkole zostanie opublikowana lista przyjętych.

To wszystko, następnym razem zobaczymy się we wrześniu na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020!

Wszystkie powyższe procedury są szczegółowo opisane w Zarządzeniu Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zarządzenie oraz inne informacje kuratoryjne można znaleźć TUTAJ.

gimnazjalista_rekrutacja

Jeśli masz pytania związane z rekrutacją, ofertą, powyższymi procedurami, napisz do nas na zsp1@radomsko.edu.pl, zadzwoń pod nr 44 682 21 56 lub wyślij wiadomość na Facebooku.